Інтерв’ю з ст.пл.скоб Захаром Маковським, ДК (Україна)

Перед пандемєю, Голова Булава УСП провела інтерв’ю з більшістю Крайових Булавних УСП по цілому світу. Кожне інтерв’ю — віконце, церез яке ви можете подивитися як живеться пластунам в кожному краю. Для кожного є свої особливості але і подібності. Прочитайте як грають Велику Гру в кожному краю нижче:

Інтерв’юер: ст. пл. Іван Чир, ОЗО, Головий Булавний УСП (Польща)

Пласт в Україні

Іван: Які особливості Пласту в твоєму краї?

Захар: Україна – найбільша крайова організація ~ 1.5 тис. нових волонтерів і це число постйно збільшується. Але організаційні спроможності не дозволяють працювати над залученням нових членів. Наразі ми можемо опрацювати зголошення, розповісти про те, чим мають займатися, КВДЧ і сказати, щоб далі займались якоюсь діяльністю. Пласт наразі не може займатися вишколом УСП (формується єдина вишкільна система – кількісно зростають, а якісно – великі проблеми). Старші хочуть відчути чар пластування і не мають цієї можливості. Є вишколи і табори як ініціативи знизу. Тому ми хочемо систематизувати наявне і додати бракуючих елементів. Також в осередках люди вигорають, а курені затримують людей.

Іван: Які особливості УСП?

Захар: старші пластуни згуртовані у великих станицях.В багатьох інших немає осередків в праці (є референт без проводу). В зовсім нових осередках УСП займається станичний. Благо є курені – підтягують людей з громади, залучають неактивних людей, творять середовище і створять чар пластування

Іван: Яке життя УСП? Чи є якісь сталі акції? Чи колись було цікавіше/захоплююче/пригодницько?

Захар: заходи є, але не носять системного характеру крім ЛШ, ШБ, Кавалерії, Соловейка, вишколів Чорноморців і Дубової Кори.

Іван: Чому старшопластуни залишаються активними в Пласті?

приходять ззовні
Захар: Про це є інфографіка. Залежно від років в Пласті – то різні причини. Наприклад більше 5 років в організації – середовище/курені. Якщо 1-2 рік – патріотичне виховання, цінності, розбудова держави. Стосовно 2-5 років – не пам’ятаю. Всім рекомендують долучатися до куренів.

переходять з УПЮ
Захар: Бо тут є середовище, друзі. Людям комфортно і вони звикли. Вони не вигорають (принаймні так швидко). Є мала кількість, яким не треба Пласту і вони відсіюються. Є чим займатися – виховницька діяльність, організація акцій. Другий етап – ті, що реалізувалися в житті і повернулися назад.

Іван: Які 3 речі найбільше гальмують розвиток УСП в краї? Під розвитком розумію або збільшення кількості, або, там де це фізично неможливо, створення середовища, в якому цікаво і хочеться щось робити.

Захар:  система організації роботи крайового проводу перебудовується – умовно є реформа

  1. нові процеси – нові люди
  2. більше гальмує те, що відсутня єдина вишкільна система
  3. важко залучити студентську молодь – важко залучити громадську активно молодь

Іван: Як виокристовується механізм відзначень та пересторог?

Захар: У великих осередках застосовується справно – проблема в малих осередках.

Управління і крайова булава УСП

Іван: Які посади в булаві і чому саме такі? Цих людей/посад достатньо?

Захар: на сайті 7 людей, Крайову Булаву УСП зменшили до 3 людей (операціну роботу передали працівнику КПС) разом з писаром і людиною, яка займалася КВДЧ = 5 людей.

Іван: Коли тебе вибрали – що ти мріяв зробити?

Захар: розробити і реалізувати вишкільну систему УСП

Іван: Чи є план діяльності? 

Захар: так

Іван: Чи можна на нього подивитися?

Захар: не написаний.

Іван: Чи його втілення приводить до успіхів?

Захар: так 

Іван: Які проблеми з його втіленням?

Захар: процес потребує затрат часу і узгодження бачення різних людей

Іван: Що вдалося зробити?

Захар:  знайдено порозуміння в потребі вишкільної системи – ведеться дискусія і обговорення (напр. роверскаутингу) і є концепція

Іван: Чи готується наступник?

Захар: не готується

Іван: В чому потрібна допомога від Головної Булави?

Захар: сприяти поширенню інформації