Інтерв’ю з ст. пл. Христиною-Марією Ткаленко (Австрія)

Перед пандемєю, Голова Булава УСП провела інтерв’ю з більшістю Крайових Булавних УСП по цілому світу. Кожне інтерв’ю — віконце, церез яке ви можете подивитися як живеться пластунам в кожному краю. Для кожного є свої особливості але і подібності. Прочитайте як грають Велику Гру в кожному краю нижче:

Інтерв’ю проводила ст. пл. Дануся Ковальчук в березні 2020 року
Оформлення інтерв’ю ст. пл. Іван Чир, ОЗО

Пласт у Австрії

Дануся: Які особливості Пласту в твоєму краї?

Христина-Марія: Австрія стала краєм та стрімко і швидко розвиваєтся. Є багато старших пластунів: прибл 13 , безпосередньо виховництвом займається 3, решта долучаєтся до акцій.  Є багато акцій, майже щомісяця щось відбувається і завжди є можливість долучитись. Ми співпрацюємо з українською суботньою школою – сходини проводяться у її приміщеннях в часі суботньої школи, після школи чи в інший день.

Дануся: Які особливості УСП?

Христина-Марія: Більшість студенти, які приїхали на навчання до Відня, ще немає таких хто перейшли з УПЮ. Всі активні, ті хто приїхали студентами. Але не завжди люди які приїжджають звертаються, якщо нікого не знають.  Переважно ті хто були активні в Україні активні і тут. Більшість залишається або планує залишитися жити у Відні. Більшість УСП не належать до куренів (50% / 50%), нема курінних акцій.

Дануся: Яке життя УСП? Чи є якісь сталі акції? Чи колись було цікавіше/захоплююче/пригодницько?

Христина-Марія: так, акцій є досить багато : відкриття Пластового року, листопадовий зрив, ВВМ, МПЗ, СВ, свято колодія, Коляда, гаївки, табір… А УСП всіх їх зорганізовують. Тільки для УСП: тільки МПЗ, а так то плануємо організувати денну веломандрівку, є попит.

Дануся: Чому старшопластуни залишаються активними в Пласті?

Христина-Марія:

  • приходять ззовні
    • інші друзі, спілкування
    • Українці, контакт
    • щось гарне зробити для своїх дітей
  • переходять з УПЮ
    • таких поки нема

Дануся: Які 3 речі найбільше гальмують розвиток УСП в краї? Під розвитком розумію або збільшення кількості, або, там де це фізично неможливо, створення середовища, в якому цікаво і хочеться щось робити.

Христина-Марія: немає поки речей, кількість не велика, не розпорошені, всі у Відні. Одна  старша пластунка є в Граці, де в майбутньому планується рій.

Дануся: Як використовується механізм відзначень та пересторог?

Христина-Марія: Ще не надавали відзначать на пересторог нікому, проте в нас є заохочення, мотивація для тих хто активно займається виховництвом:  маленька фінансова винагорода, підтримка фінансова на акціях, внутрішніх та зовнішніх

Управління і крайова булава УСП

Дануся: Які посади в булаві і чому саме такі? Цих людей/посад достатньо?

Христина-Марія: майже всі займають посади, крайових діловодств УПН, УПЮ наприклад. Мирослав загалом по Європі, а я одна в булаві УСП нашого краю.

Дануся: Коли тебе вибрали – що ти мріяла зробити?

Христина-Марія: мріяла зорганізувати велосипедну мандрівку, плануєтся в червні. Також проводити більше акцій, зустрічей, обміну досвідом та інших заходів, щоб сформувати коло друзів.

Дануся: Чи є план діяльності?

Христина-Марія: суміжний з річним планом краю, де сходини закінчуються СВ,
Планування на рік в нас відбувається у вересні.

Дануся: Чи готується наступник?

Христина-Марія: ще поки ні, але через рік, мабуть, будемо переобирати крайовий провід.

Дануся: В чому потрібна допомога від Головної Булави?

Христина-Марія: поки не потрібна допомога проте знаю, до кого звертатися в разі потреби