Інтерв’ю з ст. пл. вірл. Калиною Дурбак, Кн. (США)

Перед пандемєю, Голова Булава УСП провела інтерв’ю з більшістю Крайових Булавних УСП по цілому світу. Кожне інтерв’ю — віконце, церез яке ви можете подивитися як живеться пластунам в кожному краю. Для кожного є свої особливості але і подібності. Прочитайте як грають Велику Гру в кожному краю нижче:

Інтер’ю провів в кінці лютого 2020 року – ст.пл. Іван Чир, ОЗО.

Пласт в Сполучених Штатах Америки

Іван: Які особливості Пласту в твоєму краї?

Калина: Старші пластуни розкидані по всій величезній країні. Тому важко виїжджати зі свого міста чи з візитами. Є великі осередки, такі як Філадельфія чи Нью Йорк.

Іван: Які особливості УСП?

Калина: УСП в США включаються до роботи в станиці як виховниками, і в курені, але не дуже в осередки УСП. Багато не знають, що є осередок УСП.

Іван: Яке життя УСП? Чи є якісь сталі акції? Чи колись було цікавіше/захоплююче/пригодницько?

Калина: Поза виховництвом і курінними акціями, старші пластуни не мають окремого пластового життя. Коли я вперше була булавною УСП – то хтось спитав: “для чого твоя роль, ми і так є всі виховниками”. За час, як я є крайовою булавною, ми пробували зробити старшопластунський велосипедний табір. Але цей задум не здійснився, бо важко з вільним часом.

Впливає також на активну участь в Пласті те, що якщо старші пластуни, що не бажають бути виховниками, не мають окремого пластового життя. Є відчуття що старші пластуни повинні бути виховниками, та сеніори адміністратори.

Також це розпорошення і відсутність вільного часу стає на заваді організації крайового з’їзду УСП.

Іван: Чому старшопластуни залишаються активними в Пласті?

приходять ззовні
Калина: 1 раз на рік може прийде до Пласту людина з громади, як старший пластун. Багато емігрантів не привітали в Пласті, але це ніби міняється. В нас немає матеріалів до вишколів УСП.

переходять з УПЮ
Калина: старші пластуни в більшості були в УПЮ. Якщо відійшли, то коли діти стають пташачого віку – то вертаються.

Іван: Які 3 речі найбільше гальмують розвиток УСП в краї? Під розвитком розумію або збільшення кількості, або, там де це фізично неможливо, створення середовища, в якому цікаво і хочеться щось робити.

Калина: По-перше – це життя. Тяжко бути пластуном в діаспорі. Я живу 2 життя. Багато ст.пл. ходять до школи і вони або задалеко від станиці, або не долучаються до локальної станиці через багато причин. Або не знають до кого звернутися, або вони тільки мають забагато праці в школі і не хочуть бути виховником. Багато ст.пл. є виховниками на таборі 18-20 років. Коли мають 21 рік – мають ходити на стажування чи шукати працю.

Іван: Чи використовується механізм відзначень та пересторог?

Калина: Ми не використовується механізм пересторог взагалі. Відзначення, часом, але переважно тільки Юрій в бронзі (прим. 1 відзначення УСП).

Управління і крайова булава УСП

Іван: Які посади в булаві і чому саме такі? Цих людей/посад достатньо?

Калина: 2 вільні члени, щойно долучилися.

Іван: Коли тебе вибрали – що ти мріяла зробити?

Калина: Я думала про три проекти:

  1. осередки старших пластунів при великих університетах
  2. мати newsletter – Зелена Хустка, щоб люди ділилися тим, чим роблять.
  3. щоб старші пластуни мали більше поняття ідентичності, що вони можуть бути не тільки виховниками, щоб збільшити самовиховання.

Іван: Чи є план діяльності?

Калина: зробити зїзд УСП і передати діловедення.

Іван: Чи його втілення приводить до успіхів?

Калина: не виконано по осередках. Стосовно розсилки новин, то на початку було легко бачити помилки, і важко бачити, що це був успішний проект. Я розчарувалася, бо не бачила результатів. Але зараз в цьому бачу більше сенсу і якщо б це продовжувати – то були б результати. Тепер знаю, що результатів тривають багато часу.

Іван: Що вдалося зробити?

Калина: Я мала нагоду пізнати багато старших пластунів в різних країн. Позиція дає можливість єднати старшиї пластунів.

Іван: Чи готується наступник?

Калина: ні. Я напишу інструкції по важливих речах.

Іван: рекомендую зробити опис вакансії – Крайова Булавна УСП США, щоб люди мали чіткіше поняття, що саме від них вимагатиметься принаймні на баховому рівні, з ким вони працюватимуть, як виглядає праця в КПС (безпосередня команда, до якої входить референт) тощо.

Іван: В чому потрібна допомога від Головної Булави?

Калина: при необхідності буду контактувати.